Dlaczego nazywa się rocznice ślubu?
Zastanawiasz się, dlaczego nazywa się rocznice ślubu? Kiedy w ogóle pojawiły się pierwsze nazwy? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury!
- Kto wymyślił nazwy kolejnych rocznic ślubu?
- Symbolika nazw rocznic ślubu
Dziś używa się aż 28 nazw przy konkretnych rocznicach ślubu. Do piętnastej rocznicy każdy rok ma swoją nazwę, następne dotyczą rocznic wypadających co pięć lat. Sprawdź, czego dotyczy nazewnictwo rocznic ślubu.
Kto wymyślił nazwy kolejnych rocznic ślubu?
Pierwsze nazwy rocznic ślubu pojawiły się już w 1922 roku za sprawą amerykańskiej pisarki Emily Post. Pisarka wymyśliła osiem z nich, a resztę uzupełnił Związek Amerykańskich Jubilerów piętnaście lat później. Nazwy te stosuje się do dziś i są one nie tylko symbolem, ale i wiążą się z pewnymi tradycjami.
Symbolika nazw rocznic ślubu
Nazwy poszczególnych rocznic ślubu wiążą się mocno z etapem więzi, która buduje się między małżonkami. Pierwsza rocznica – zwana papierową – oznacza początek wspólnej drogi. Jest to relacja delikatna i nieco krucha – jak papier, którą łatwo można rozerwać. To wtedy małżonkowie się poznają i uczą się wspólnie żyć. Oczywiście nazwa ta nie wiąże się z miłością! Gdyby ta była słaba, dwoje ludzi nie zdecydowałoby się przecież wziąć ślub. Nazwy te dotyczą stażu małżeństwa. Kolejne nazwy odnoszą się również do materiałów i kruszców. Im dłuższy staż, tym mocniejsza więź i tym samym mocniejszy, szlachetniejszy i drogocenniejszy materiał.