Ślub

Ile daje świadek na wesele 2022?

Rosnące koszty organizacji przyjęcia mobilizują wiele osób do zadania sobie pytania: ile dać w kopercie młodej parze? Wysoka inflacja, a także inne czynniki sprawiają, że coraz częściej nie wiadomo, jaka kwota będzie odpowiednia. Co brać pod uwagę, podczas ustalania wydatków na wesele znajomych czy rodziny? Zwykło się dawać więcej pieniędzy, gdy młodzi organizują przyjęcie z poprawinami bądź z noclegiem. Sprawdź, ile dać na wesele. 

Wesele to impreza, do której młoda para przygotowuje się miesiącami. Ile kosztuje wesele? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Suma wydatków zależy od kilku czynników: 

  • miejsca, gdzie organizowana jest impreza; 
  • liczby zaproszonych gości; 
  • menu;
  • tego, czy młodzi życzą sobie dodatkowe atrakcje;
  • rodzaju alkoholu podawanego podczas imprezy; 
  • tego, czy zapewniają nocleg swoim gościom. 

Koszt wesela 2022 może wahać się od kilkudziesięciu do nawet 200 czy 300 tysięcy złotych. 

Ile kosztuje ślub? 

Ile kosztuje wesele? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć wszystkie osoby, które zamierzają zorganizować taką imprezę. Cena ślubu kościelnego to kilka tysięcy złotych. Do tego dochodzą dekoracje kościoła w cenie od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Oddzielny koszt to stroje dla młodych, uczesanie i makijaż dla panny młodej. Nie zapominajmy o bukiecie. Mała wiązanka potrafi kosztować nawet 500 złotych. 

Koszt organizacji wesela. Jaka jest opłata za “talerzyk”?

Najwięcej kosztuje organizacja wesela. W jaki sposób właściciele sali weselnych rozliczają młodych? Z reguły opłata jest pobierana “od talerzyka”. Cena oscyluje w granicach od 250 do nawet 500 złotych. Dodatkowy koszt stanowią ciasta, a także alkohol i napoje. Jeśli młodzi decydują się na atrakcje w postaci czekoladowej fontanny czy pieczonego świniaka – należy dopłacić. 

Ile daje świadek na wesele 2022? 

Rosnące koszty organizacji wesela to wyzwanie także dla gości. Wiele osób zastanawia się, ile dać do koperty. A ile daje świadek? Czasy się zmieniają, a wraz z nimi trendy weselne. Niewiele osób decyduje się na zakup prezentów w postaci rzeczy materialnych, jak zastawy czy roboty kuchenne. Przyjęto, że para powinna wręczyć tyle pieniędzy, by zwróciło się za talerzyk. Zatem prezent powinien oscylować w kwocie od 500 do nawet 1000 złotych. Świadkowie dają od 1000 do nawet kilku tysięcy złotych w kopercie. W związku z wysokimi kosztami uczestniczenia w imprezie (stroje, fryzjer, dojazd), wiele osób ogranicza kwotę wkładaną do koperty. 

Najważniejsze jest, by wręczana kwota nie nadwyrężała naszego budżetu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *