Pomysły na świętowanie rocznicy

Czy warto odnowić przysięgę małżeńską?

Dla wielu par dzień ślubu jest najszczęśliwszym w życiu, nic więc dziwnego, że decydują się na jego powtórzenie. Taką możliwość daje tradycja odnawiania przysięgi małżeńskiej, którą można powtarzać kilkukrotnie w ciągu swojego życia. Czy warto zdecydować się na taki symboliczny gest?

Niektórzy twierdzą, że odnowienie przysięgi małżeńskiej to kolejny pomysł zaczerpnięty na grunt polski z Zachodu. Mimo że opinie na ten temat są różne, nie sposób spierać się ze stwierdzeniem, że każda okazja jest dobra, aby celebrować uczucie.

Odnawianie przysięgi – co warto wiedzieć?

Przyjęło się, że odnawianie przysięgi dotyczy raczej późniejszych rocznic ślubu – od trzydziestej w górę. Z reguły wiąże się też z jubileuszami. Jeśli jednak masz ochotę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować taką uroczystość wcześniej. Powody są bardzo różne: dla jednych to uczczenie wspólnych lat razem, dla innych – wymiar symboliczny. Przysięgę można odnowić w urzędzie stanu cywilnego, w kościele lub w czasie ceremonii humanistycznej – wybór zależy od tego, która koncepcja jest ci bliższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *