Pomysły na świętowanie rocznicy

Kryzysowe rocznice ślubu

Każda para stając na ślubnym kobiercu, zakłada, że małżeństwo potrwa wiele lat. Trudności i konflikty to jednak coś, co wpisane jest we wspólne życie. Niektórzy twierdzą nawet, że poszczególne kryzysy w każdym związku przypadają na te same etapy. Nie oznacza to, oczywiście, że trudne chwile skorelowane są ściśle z datami rocznic, mogą być jednak do nich zbliżone w czasie. O które momenty chodzi?

Trzecia rocznica ślubu

Trzeci rok małżeństwa to często moment, w którym małżonkom zaczynają ciążyć domowe obowiązki oraz codzienność. Wiele par na tym etapie ma dzieci, a łączenie życia rodzinnego z pracą bywa uciążliwe. Teza o kryzysie trzeciego roku ma podłoże naukowe, bo udowodniono, że fenyloetyloamina odpowiedzialna za zakochanie się, traci moc po dwóch latach związku.

Siódma rocznica ślubu

Angielski tytuł filmu „Słomiany wdowiec” brzmi „Seven year itch”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza pojawiającą się po siedmiu latach wysypkę. Ta wysypka to właśnie kryzys, a teorię wydają się potwierdzać rozstania wielu par, także znanych: Jennifer Aniston i Brada Pitta, Ashtona Kutchera i Demi Moore, Reese Witherspoon i Ryana Philippe’a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *