Prezent dla żony na pierwszą rocznicę ślubu
Prezenty na rocznicę ślubu

Prezent dla żony na pierwszą rocznicę ślubu

Podobnie jak pierwsze miesiące znajomości są zdaniem wielu par najlepsze, tak samo jest z latami ślubu. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ponieważ o ile początkowo każda wspólna rocznica budzi wiele emocji, to z czasem można się do tego przyzwyczaić.

Warto więc zadbać o to, aby już nawet pierwsza rocznica ślubu była wyjątkowa i na zawsze zapadła w pamięć. Oznacza to między innymi wręczenie drugiej połówce jakiegoś prezentu, szczególnie że nie musi to być coś drogiego. Ze względu na to, że mężczyźni często mają problem ze znalezieniem odpowiedniego prezentu, przygotowaliśmy kilka uniwersalnych propozycji.

Papierowa rocznica ślubu

Pierwsza rocznica określana mianem papierowej oznacza aż 365 pierwszych, wspólnie spędzonych dni małżeństwa. Papier użyty w nazwie rocznicy podkreśla, że jest ona jeszcze delikatna, a zarazem świeża i wymaga nieustannej uwagi oraz troski ze strony małżonków.

Co kupić żonie na pierwszą rocznicę?

Idealny prezent wręczony z okazji pierwszej rocznicy powinien nie tylko pokazywać miłość, ale również wdzięczność za wspólnie spędzone miesiące. Niektórzy uważają, że prezenty rocznicowe powinny w jakiś sposób nawiązywać do swojej nazwy. W przypadku papierowej rocznicy ślubu mógłby to być na przykład kupon do SPA, bilety na koncert ulubionego zespołu (lub na wspólne wakacje, najlepiej do miejsca, w którym para spędziła miesiąc miodowy), a nawet album ze zdjęciami zrobionymi podczas ostatnich 365 dni.

Nie wszyscy jednak przywiązują do tego aż tak dużą wagę. W takim przypadku można rozszerzyć “katalog” prezentów dla żony o takie propozycje jak biżuteria, jakiś przydatny gadżet do domu lub nowa sukienka.

Jak spędzić pierwszą rocznicę ślubu?

Oprócz prezentu warto również pomyśleć o tym, w jaki sposób będzie można uczcić ten wyjątkowy dzień. Niektóre pary decydują się na romantyczny wieczór przy świecach, a inne wybierają wycieczkę we dwoje. Najlepiej zdecydować się na rozwiązanie, które będzie odpowiadało każdej ze stron.

Młode pary często mają na głowie wiele wydatków lub nawet są na etapie remontowania pierwszego wspólnego mieszkania. W takich sytuacjach nie zawsze można sobie pozwolić na droższy prezent. Nie ma w tym jednak nic złego, przy czym warto zawczasu uprzedzić partnerkę lub partnera o planach związanych z rezygnacją z większych prezentów.

Jeżeli chodzi o tanie, ale zarazem podkreślające miłość i pamięć prezenty, mogą to być między innymi:

  • ulubiona książka (o ile żona nie ma jej jeszcze w swojej biblioteczce),
  • wzięcie lekcji tańca (wiele szkół często oferuje atrakcyjne promocje na pierwsze zajęcia),
  • ładne pudełko do przechowywania biżuterii,
  • nowa torebka,
  • perfumy.

Jakie były Wasze wybory na prezent z okazji pierwszej rocznicy ślubu?

 

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *