Prezenty materialne czy przeżycia - co wybrać na rocznicę ślubu?
Prezenty na rocznicę ślubu

Prezenty materialne czy przeżycia – co wybrać na rocznicę ślubu?

Zarówno małżonkowie, jak i goście zaproszeni na wspólne świętowanie rocznicy ślubu czasami mają duże trudności z wybraniem prezentu.

Prezentujemy prosty i skuteczny sposób na to, aby można było ułatwić sobie taki wybór dzięki określeniu, z jakiej kategorii ma to być prezent.

Przedmioty kontra przeżycia

Zarówno prezenty materialne, jak i przeżycia mają swoje zalety, więc nic dziwnego, że niektóre osoby bez zastanowienia wybierają przedmioty, natomiast inne preferują przeżycia. Sprawdź, co przemawia za wyborem każdej z tych opcji i poznaj przykładowe propozycje trafionych prezentów.

Zalety prezentów materialnych

Prezenty materialne mogą być trwałe i personalizowane, dzięki czemu nawet za kilka lat będą przywodziły na myśl miłe wspomnienia związane z rocznicą, podczas której się je otrzymało. Oczywiście jest to możliwe tylko wtedy, gdy taki prezent będzie trafiony, co niestety nie zawsze się udaje.

Uniwersalne prezenty materialne, które doskonale nadają się na rocznice to między innymi biżuteria i nowoczesne gadżety (smartwatche, roboty kuchenne).

Zalety prezentów w postaci przeżyć

Przeżycia mogą dać wiele radości, która jednak teoretycznie jest ulotna i po skorzystaniu z atrakcji nie zostanie żaden ślad po otrzymanym prezencie. Tak przynajmniej uważają osoby preferujące materialne podarunki, bo zwolennicy przeżyć zdecydowanie się z tym nie zgadzają.

Wręczenie komuś prezentu-przeżycia wymaga dobrej znajomości tej osoby, bo inaczej istnieje ryzyko, że nie wykorzysta otrzymanego bonu. Warto więc upewnić się, że w razie potrzeby będzie można dokonać wymiany.

Popularne prezenty w formie przeżyć, które nadają się na rocznice ślubu to między innymi romantyczna kolacja we dwoje, weekendowy wyjazd, wieczór w teatrze lub masaż dla par.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *