Nazwy rocznic

25 rocznica ślubu – rocznica srebrna

25. rocznica ślubu to inaczej srebrne gody. Moment ten zdecydowanie może zostać zaliczony do wyjątkowych okazji, nic więc dziwnego, że w wielu przypadkach zyskuje szczególną oprawę. Wiele małżeństw organizuje wówczas wystawne przyjęcia, gromadzące bliższą, a czasem też dalszą rodzinę. Niektórzy decydują się na odnowienie przy tej okazji ślubów, a osoby religijne na odprawienie uroczystego nabożeństwa.

  1. Srebrna rocznica ślubu – tradycja
  2. Srebrne gody – prezent dla drugiej połówki
  3. Co kupić na prezent na 25. rocznicę ślubu dla znajomych lub rodziców?

Wspólnie spędzone ćwierćwiecze to szmat czasu. Nie zawsze w tym okresie było kolorowo, a dobre okresy przeplatały się z tymi gorszymi, jednak ostateczny bilans pokazuje, że małżeństwo wyszło z kryzysów zwycięsko. 

Srebrna rocznica ślubu – tradycja

Srebrne gody podsumowują dwadzieścia pięć lat dobrych i złych chwil, codzienności i radosnego świętowania. W tym okresie mąż i żona byli dla siebie oparciem i wzajemnym dopingiem w walce z wyzwaniami. Trudno się zatem dziwić temu, jaka nazwa określa 25-lecie małżeństwa.

Srebrna rocznica ślubu swoją nazwę bierze od jednego z najcenniejszych metali szlachetnych, który wartością i prestiżem ustępuje jedynie złotu. Jak świętować ten czas? Co na prezent na 25. Rocznicę wybrać? Jak zwykle w takich sytuacjach, nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Kluczem jednak jest to, aby upominek oczarował parę i był wyjątkowy.

Srebrne gody – prezent dla drugiej połówki

Jaki prezent na 25. rocznicę ślubu wybrać? Jeśli chcielibyśmy być wierni tradycji pomysłodawczyni nazywania poszczególnych rocznic zwyczajowymi określeniami, należałoby sięgnąć po srebrną biżuterię lub zastawę stołową. 

Jest to pomysł wygodny z kilku przynajmniej powodów. Po pierwsze, różnorodne modele wykonane z tego właśnie materiału dostępne są w sklepach w bardzo szerokim asortymencie. Nie powinno być najmniejszego problemu z wyborem odpowiedniej biżuterii. Swojego faworyta wyłonić można spośród całego szeregu bransoletek, naszyjników, kolczyków, a nawet zegarków, które występują także w wariancie męskim.

Drugą zaletą, sprawiającą, że biżuteria na 25-lecie małżeństwa to naprawdę świetny pomysł, polega na tym, że właściwie każda kobieta lubi tego rodzaju detale. Nawet jeśli nie ma możliwości noszenia ich na co dzień, chętnie dobiera ją do stroju w związku z najrozmaitszymi uroczystościami. Warto pokierować się tu gustem osoby obdarowywanej. Niektóre wolą skromne i delikatne łańcuszki, a inne zdecydowanie mocniejsze akcenty. 

Do zakupionej biżuterii warto dołączyć wieńczący dzieło drobiazg, czyli gustowny kuferek do przechowywania błyskotek. Tu otwiera się pole dla kreatywności… Wszak w kuferku znaleźć może się jeszcze jeden kompletnie nieprzewidywalny upominek. Jaki? O tym trzeba zdecydować samemu. W końcu niespodzianka to niespodzianka.

Bardzo ważne pytanie brzmi także, jaki prezent dla męża na rocznicę ślubu wybrać? Tu również pokierujmy się jego gustem. Może to być unikatowe wydanie książki jego ulubionego autora, winyl, na który długo czekał, kolekcja najlepszego serialu na DVD czy voucher na zakup platformy z filmami. Jeśli zaś partner jest miłośnikiem drogich trunków czy cygar, można zaprosić go na degustację lub skompletować jego własny domowy zestaw.

Prezent dla męża i żony na 25. rocznicę powinien przede wszystkim pokazywać, jak dobrze znają siebie, swoje pasje i oczekiwania partnerzy. Czasami wcale nie wymaga to dużego nakładu finansowego, aby zaskakując drugą stronę, osiągnąć efekt „wow”.

Co kupić na prezent na 25. rocznicę ślubu dla znajomych lub rodziców?

Nieco więcej problemów, przynajmniej z pozoru, może nastręczać wybranie prezentu na 25-lecie małżeństwa dla znajomych lub rodziców. Wszystko zależy jeszcze od tego, jak wiele zainteresowań mają konkretne osoby oraz w jak bliskiej jesteśmy z nimi relacji.

Od jakiegoś czasu modne są wszelkiego rodzaju vouchery. To dość wygodne i bezpieczne rozwiązanie, zostawiające obdarowanemu pewien zakres elastyczności. Możemy zdecydować się na vouchery bardzo sprecyzowane, na przykład kurs gotowania czy kurs tańca, gdzie małżonkowie podejmą tylko decyzję co do terminy lub stylu tanecznego, którego chcieliby się uczyć, albo ogólne, związane z platformą pośredniczącą oferującą bardzo różne aktywności. Możemy także zafundować rodzicom czy przyjaciołom wyjazd do spa za konkretną kwotę. Termin i zakres działań ustalą sobie samodzielnie, a jeśli będą mieli ochotę na szerszy zakres świadczeń, dopłacą do pożądanego rodzaju.

Zupełnie na drugim biegunie prezentów na rocznicę ślubu znajdują się upominki praktyczne, przeznaczone do korzystania w domu albo w pracy. Wiele osób obawia się  ich, uważając, że sprzęt kuchenny może zostać odebrany jako upominkiem z nietaktem w tle. Nic bardziej mylnego. Niegrzeczne jest obdarowywanie kogoś ścierkami i fartuchami, a i to nie zawsze, bo zdarzają się dziś kuchenne tekstylia o bardzo ciekawym wzornictwie, z eleganckimi lub zabawnymi detalami. Wysokiej jakości zastawa stołowa lub robot kuchenny zawsze cieszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *