Nazwy rocznic

35 rocznica ślubu – rocznica koralowa

35. rocznica ślubu to uroczystość, która potocznie nazywana jest koralowymi godami. W odróżnieniu od innych rocznic: srebrnej, złotej czy nawet papierowej symbolika nie jest w tym przypadku oczywista i trzeba się nad nią zastanowić. Pewne jest natomiast to, że to staż, którym można się pochwalić. Przeważnie dotyczy on osób, które jeszcze są aktywne zawodowo, ale już mają dorosłe dzieci i szansę skupienia przede wszystkim na swoich potrzebach.

  1. Koralowe gody – tradycja
  2. Co wybrać na prezent na 35. rocznicę?
  3. Prezenty na koralowe gody dla żony i męża
  4. Co kupić znajomym z okazji 35. rocznicy ślubu?

35 lat wspólnego życia to bardzo długi czas i nigdy nie jest wyłącznie pozytywny. Skoro jednak małżeństwo trwa, a rocznica jest obchodzona, oznacza to, że ostateczny bilans wyszedł na plus.

Koralowe gody – tradycja 

W odróżnieniu od rocznic takich jak papierowa czy srebrna, nazwy „koralowa rocznica” nie wymyśliła Emily Post. Jej zdaniem akurat ten etap małżeństwa nie zasłużył na uhonorowanie odrębnym mianem. Sytuacja ta uległa zmianie 15 lat później, kiedy Związek Jubilerów Amerykańskich uznał, że pominięte przez inicjatorkę całego przedsięwzięcia rocznice także należy nazwać w jakiś sposób. Tak właśnie narodziło się określenie „koralowa rocznica” czy też „koralowe gody”.

Czego symbolem są korale? Przede wszystkim ciepła, satysfakcji z życia oraz spełnienia. Wskazują na harmonijną egzystencję bez kłótni i różnic. To piękna analogia do małżeństwa z tak długim stażem. Tradycyjnie, w związku z nazwą, upominek wręczany z okazji 35. rocznicy ślubu powinien z korali czerpać. Jest to dość trudny motyw. Nie każda kobieta korale lubi, a w przypadku mężczyzny dobranie takiego prezentu w ogóle staje się karkołomne. Od czego jednak jest kreatywność? Wymyślone pomysły na upominki nie muszą być ani drogie, ani trudno dostępne. Czasem te drobne, ale wyszukane z pomysłem i myślą o adresacie życzeń cieszą najbardziej.

Co wybrać na prezent na 35. rocznicę ślubu?

Jeśli bardzo chcielibyśmy zasugerować się nazwą 35. rocznicy ślubu i podarować małżonkowi, rodzicom bądź znajomym coś związanego z koralem albo koralowcami pod uwagę wziąć możemy kilka oryginalnych konceptów. Nie musi to być wcale biżuteria z czerwonymi koralami, choć i taka ma swoje miłośniczki.

Sugerowanymi pomysłami może być wyjazd do spa na naturalne zabiegi pielęgnacyjne lub po prostu zestaw kosmetyków z koralowcem, ozdobne spinki do koszuli lub biżuteria z koralowcami, a nawet nauka nurkowania czy wycieczka na Wielką Rafę Koralową. Wyjątkowym uczuciem jest samo przeżywanie wspólnie z ukochaną osobą 35. lat, a wyjątkowy prezent tylko je podkreśli.

Prezenty na koralowe gody dla żony i męża

Ważne, by wybierając prezent, kierować się odpowiednimi kryteriami. Podstawowe wskazówki, którymi można się sugerować to: cechy partnera, jego zainteresowania oraz osobowość, styl życia oraz sposób spędzania wolnego czasu. Zastanówmy się, czy istnieją takie obszary aktywności, które możemy z partnerem dzielić.

Pod uwagę możemy wziąć między innymi: obiad albo kolację w romantycznej restauracji. Możemy wybrać lokal ulubiony, taki, z którym wiąże się pewien sentyment lub zupełnie nowy, wyjątkowy, do którego nie mieliśmy okazji wcześniej zajrzeć. Uczta przy akompaniamencie muzyki z pewnością wprawi nas w szczególny nastrój i podkreśli wyjątkowość tego spotkania. Mimo że sama obecność drugiej osoby na wyłączność i możliwość wspólnego spędzenia czasu jest już ważna, zadbajmy o tę oprawę. Bukiet kwiatów czy butelka dobrego alkoholu będzie strzałem w dziesiątkę w większości przypadków.

Jeśli wiemy, że nasz współmałżonek nie boi się wyzwań, skuśmy się na prezent nietypowy. Kto powiedział, że skok ze spadochronu, na bungee czy lot helikopterem jest dozwolony tylko dla młodych. Wyzwanie pełne adrenaliny – solo lub w duecie – będzie fantastycznym wydarzeniem z okazji, jaką jest koralowa rocznica ślubu. Można także umiejętnie wykorzystać inne, pozasportowe zainteresowania drugiej połówki. Jeśli jeden z partnerów kocha muzykę, podarujmy mu wejściówkę na koncert zespołu dopasowanego do jego gustu albo nietypowy winyl. Smakosze ucieszą się z kulinarnych warsztatów, a maniacy gadżetów – z technologicznej nowinki.

Co kupić znajomym z okazji 35. rocznicy ślubu?

Prezent dla ukochanej osoby to jedno: najważniejsze, aby podarek wynikał ze starania i okazywał uczucie. Nieco trudniej jest, kiedy chcemy obdarować znajomych i do końca nie wiemy, w którą stronę podążyć z upominkiem. Zasada jednak jest taka sama: ważne, żeby trafić w gust i zainteresowania świętujących koralowe gody. 

Wiedząc, że małżeństwo naszych przyjaciół interesuje się sztuką, możemy kupić obraz albo bilety do galerii. Fanów starych samochodów uraduje przejażdżka zabytkowym pojazdem. Możemy także kupić pamiątkę do domu lub eleganckie filiżanki, które z pewnością uradują panią domu. Tu trzeba jednak uważać: wybrane przez nas dekoracje i elementy użytkowe powinny być dopasowane do faktycznego wystroju domostwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *