Nazwy rocznic,  Pomysły na świętowanie rocznicy,  Prezenty na rocznicę ślubu

Jak wykorzystać nazwy rocznic przy robieniu prezentów?

Poszczególne nazwy kolejno następujących po sobie rocznic mają szczególną symbolikę: szeregowane są w zależności od trwałości materiału określającego narastającą z każdym rokiem więź między małżonkami. Jak wykorzystać tę kolejność podczas przygotowywania prezentów dla partnera?

Od papierowej, przez bawełnianą, skórzaną, koronkową aż po dębową i brylantową – im dłuższy staż, tym trwalsza relacja i uczucie między mężem i żoną. Pierwsze rocznice swoje nazwy zawdzięczają kruchym i delikatnym materiałom. Z czasem zyskują one na trwałości.

Symbolika prezentów

Niektóre nazwy rocznic w sposób bezpośredni sugerują rodzaj prezentu wręczanego drugiej stronie. Szafir, złoto czy brylant naturalnie kierują kroki do salonu jubilerskiego, gdzie z łatwością znajdziesz upominek inspirowany stażem. Bywa jednak trudniej… Co wręczyć na papierową rocznicę, a co w czternastym roku określanym symbolem kości słoniowej?

Kieruj się fantazją. Dobrym pomysłem są elementy odzieży i akcesoria. Rocznica skórzana jest idealna, by ofiarować aktówkę lub portfel, koronkowa sugeruje bieliznę, a kamienna element wyposażenia domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *