Rocznica ślubu

Jak czyścić obrączki ślubne?

Wraz z upływem kolejnych lat ślubne obrączki mogą tracić swój blask, szczególnie jeśli zdejmujesz biżuterię z palca rzadko lub wcale. Codzienne czynności, a nawet samo noszenie powodują, że na powierzchni biżuterii osadzają się zabrudzenia. Jak usunąć je skutecznie?

Obrączki są nie tylko symbolem zawartego małżeństwa, ale przede wszystkim znakiem miłości. Warto zatem zadbać o zachowanie ich w dobrym stanie, mimo zagrożeń ze strony uszkodzeń mechanicznych, detergentów i po prostu upływu czasu. Kluczem do sukcesu jest tu regularność.

Jak czyścić obrączki?

Najłatwiej myć obrączki w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Ta metoda usunie codzienne zabrudzenia z potu i tłuszczu. Później wystarczy przetrzeć powierzchnię miękką ściereczką albo kawałkiem flaneli. Na poważniejsze zabrudzenia zadziała spirytus lub woda z dodatkiem soli kuchennej – wystarczą 4 łyżki na litr płynu. Przy złotych obrączkach możesz wykorzystać także gęstą papkę z proszku do pieczenia.

Każdy z powyższych roztworów możesz wykorzystać do przywrócenia obrączkom blasku. Wystarczy, że po czyszczeniu dokładnie wypolerujesz ich powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *