Prezenty na rocznicę ślubu

Najlepsze prezenty na pierwszą rocznicę ślubu

Szukasz prezentu na pierwszą rocznicę ślubu? Sprawdź najpopularniejsze pomysły już dziś!

  1. Dlaczego pierwszą rocznicę ślubu nazywa się papierową?
  2. Pomysły na prezent z okazji pierwszej rocznicy ślubu

Za kilka dni masz pierwszą rocznicę ślubu i nie wiesz, jaki prezent przygotować? A może szukasz niematerialnych rozwiązań, którymi zaskoczysz swojego małżonka? Dziś przedstawiamy kilka propozycji, które sprawdzą się na pierwszą rocznicę ślubu!

Dlaczego pierwszą rocznicę ślubu nazywa się papierową?

Pierwszą rocznicę ślubu nazywa się papierową. Nazewnictwo pełni nie tylko funkcję symboliczną, ale i wiąże się z pewnymi tradycjami. Ponadto znajomość nazw poszczególnych rocznic ślubu może pomóc w szukaniu prezentu dla ukochanego lub ukochanej.

Słowo „papierowa” wiąże się z pierwszym rokiem wspólnego życia. Jest to ten etap, w którym małżonkowie dopiero się poznają i zaczynają budować silną więź. Jest to także relacja delikatna i łatwa do rozerwania, podobnie jak kruchy papier.

Pomysły na prezent z okazji pierwszej rocznicy ślubu

Bazując na nazewnictwie, w pierwszą rocznicę powinniśmy podarować prezent… papierowy! Najczęściej małżonkowie piszą do siebie po prostu listy miłosne lub śmieszne kartki z miłymi słowami czy zabawną treścią. Równie dobrym pomysłem będzie stworzenie albumu wspomnień. Wystarczy wywołać zdjęcia i wkleić do pięknej książki, tworząc indywidualną i sentymentalną kronikę.

Z niematerialnych prezentów polecamy romantyczną kolację czy małą wycieczkę. Wiele par decyduje się także na sentymentalną podróż w miejsca, które kiedyś wspólnie odwiedziły. Zabierz swoją żonę tam, gdzie jej się oświadczyłeś. Zabierz swojego męża tam, gdzie się poznaliście!

Pierwsza rocznica może być także obchodzona w niecodzienny sposób. Na przykład – ze względu na nazwę – możecie wspólnie z małżonkiem zrobić coś… po raz pierwszy! Kurs gotowania? A może kurs tańca? Skok na bungee, lot balonem – jedyne co Was ogranicza, to wasza wyobraźnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *