Rocznica ślubu

Jak czyścić obrączki ślubne?

Wraz z upływem kolejnych lat ślubne obrączki mogą tracić swój blask, szczególnie jeśli zdejmujesz biżuterię z palca rzadko lub wcale. Codzienne czynności, a nawet samo noszenie powodują, że na powierzchni biżuterii osadzają się zabrudzenia. Jak usunąć je skutecznie?

Obrączki są nie tylko symbolem zawartego małżeństwa, ale przede wszystkim znakiem miłości. Warto zatem zadbać o zachowanie ich w dobrym stanie, mimo zagrożeń ze strony uszkodzeń mechanicznych, detergentów i po prostu upływu czasu. Kluczem do sukcesu jest tu regularność.

Jak czyścić obrączki?

Najłatwiej myć obrączki w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Ta metoda usunie codzienne zabrudzenia z potu i tłuszczu. Później wystarczy przetrzeć powierzchnię miękką ściereczką albo kawałkiem flaneli. Na poważniejsze zabrudzenia zadziała spirytus lub woda z dodatkiem soli kuchennej – wystarczą 4 łyżki na litr płynu. Przy złotych obrączkach możesz wykorzystać także gęstą papkę z proszku do pieczenia.

Każdy z powyższych roztworów możesz wykorzystać do przywrócenia obrączkom blasku. Wystarczy, że po czyszczeniu dokładnie wypolerujesz ich powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *