Nazwy rocznic

14 rocznica ślubu – rocznica kości słoniowej

Czternasta rocznica ślubu to naprawdę solidny wynik i powód do gratulacji. Taki staż małżeński całkowicie upoważnia do dumy z osiągniętego rezultatu i odpowiedniej celebracji uroczystości. Rocznica numer czternaście określana jest zresztą mianem rocznicy kości słoniowej, co samo w sobie jest znaczące. Przy tej okazji warto pomyśleć, w jaki sposób chcielibyśmy spędzić ten dzień, aby zapisał się jako wyjątkowy. Możemy wybrać szczególnego rodzaju prezent, rodzinną uroczystość lub wspólnie spędzone chwile. Podpowiadamy kilka rozwiązań.

  1. Symbolika kości słoniowej
  2. Prezent dla kobiety na 14. rocznicę ślubu
  3. Prezent dla mężczyzny na 14. rocznicę ślubu
  4. Co kupić na prezent na 14. rocznicę ślubu dla znajomych?

Pomimo że czternasta rocznica ślubu przypada tuż przed tak zwanym kryształowym jubileuszem, czyli piętnastoleciem małżeństwa, nie traktujmy jej po macoszemu. Przekonania, aby ją docenić, nabierzemy zwłaszcza, gdy zastanowimy się nad sensem jej nazwy.

Symbolika kości słoniowej

Kość słoniowa jest bardzo cennym surowcem. Dzisiaj wiąże się z nią wiele kontrowersji i znaczna część krajów toczy walkę o to, aby wyeliminować ją z rynku. Takie stanowisko wynika z bardzo okrutnego traktowania słoni mordowanych przez kłusowników tylko po to, aby odciąć im dwa kły. Nie zmienia to faktu, że na rynku jubilerskim kość słoniowa funkcjonuje nadal, głównie dlatego, że przetrwała z dawnych lat, a niekiedy przemycana jest również i współcześnie, przede wszystkim w celach handlowych, także do krajów europejskich.

Kość słoniowa ceniona jest przez jubilerów i miłośników sztuki. Dla wielu z nich inkrustacja wyrobów kością słoniową to marzenie i ogromne doznanie estetyczne. Kość słoniową można dostrzec jako element ozdobny w niektórych wyrobach dekoracyjnych, upiększających luksusowe mieszkania. Kość słoniowa wykorzystywana jest także jako elegancka powłoka klawiszy fortepianowych. Jak przełożyć tę symbolikę na małżeństwo?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę, że czternasta rocznica ślubu to rzeczywiście spore osiągnięcie. Mimo że nie jest celebrowana z taką pieczołowitością jak piętnasta, rocznica kości słoniowej ma w sobie wymiar ekskluzywny, szlachetny i drogocenny. Za dwojgiem ludzi stoi bogactwo doświadczeń czerpanych ze wspólnie spędzonych lat. Miłość, wsparcie i zrozumienie są bogactwem większym niż biżuteria i dzieła sztuki. A mimo to, mówiąc półżartem, stwierdzić można, że bez prezentów się nie obejdzie.

Prezent dla kobiety na 14. rocznicę ślubu

Jaki prezent sprawić żonie z okazji czternastej rocznicy ślubu? Przede wszystkim trzeba zastanowić się, o czym ona marzy, czego jej brakuje, a na co sama nigdy sobie nie pozwoli. Po tej analizie można próbować ją zaskoczyć. Ekskluzywna kość słoniowa może okazać się tu sporą podpowiedzią.

Coś luksusowego dla ciała, duszy i zmysłów to pobyt w spa, do którego można wybrać się we dwoje.  Pod wpływem przyjemności i dotyku, pielęgnacyjnych kosmetyków oraz wiedzy specjalistów można poczuć się po królewsku. Przy okazji zabiegi pielęgnacyjne stanowią atrakcję dla zmysłu powonienia.

Coś wyjątkowego i nietuzinkowego dla kobiety to także sesja zdjęciowa, specjalnie dla niej. Możliwości w tym zakresie są bardzo szerokie, gdyż fotografowie oferują zarówno proste, pełne energii i życia rodzinne fotografie, jak i bardzo kobiece, emanujące erotyzmem portrety. Można w ten sposób zaprezentować także konkretną pasję. To, w jaki sposób ostatecznie wyglądać będą zdjęcia, zależy od głównej zainteresowanej.

Jeśli jednak żona ma zupełnie podstawowe potrzeby, być może najlepszym wyborem będzie voucher na zakupy. Nowe rzeczy w szafie także wnoszą z sobą powiew luksusu, dlaczego więc tego nie spróbować?

Prezent dla mężczyzny na 14. rocznicę ślubu

Mężczyźni także lubią otrzymywać niebanalne prezenty i także cenią, jeśli dana niespodzianka została zaprojektowana pod ich gust. Jak to zrobić?

Najprostszą formą jest wspólny wyjazd i leniwe śniadanie zjedzone w łóżku. Później można zresztą do niego wrócić na kolację po odprężających zabiegach w spa. Panowie także lubią czuć się zadbani, a masaże i pielęgnacyjne rytuały dawno przestały być niemęskie.

A jeśli spa to za mało, pójdźmy w kierunku hobby. Przejazd sportowym samochodem, motocyklem, skok ze spadochronem czy kurs survivalowy – opcji jest całe mnóstwo, trzeba tylko ustalić, o czym mąż marzy najbardziej.

Co kupić na prezent na 14. rocznicę ślubu dla znajomych?

W przypadku czternastej rocznicy ślubu zawsze sprawdzają się ponadczasowe klasyki: dobre wino, szkło, akcesoria barowe. Co prawda zakupu kości słoniowej nie polecamy, jednak na rynku dostępnych jest wiele bardzo eleganckich i przydatnych kompletów akcesoriów. Jeśli sięgamy po alkohol, możemy wybrać jego ciekawą formę, na przykład elegancką butelkę lub ozdobną beczułkę. Do kości słoniowej nawiążmy oryginalnym smakiem trunku.

Będąc bliskimi znajomymi lub członkami rodziny, także postawić możemy na upominkowy kupon do najbliższego gabinetu odnowy biologicznej. Być może będzie on dobrym motywatorem dla osób, które same by na to nie wpadły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *