Pomysły na świętowanie rocznicy,  Rocznica ślubu

Menu na rocznicę ślubu

Rocznica ślubu – jako wyjątkowa okazja do świętowania – często wiąże się z uroczystym posiłkiem. Wiele par z tej okazji planuje wyjścia do restauracji, ale szczególny obiad lub kolację możesz przygotować także w domu. Podpowiadamy, jak skomponować takie menu.

Duże znaczenie z punktu widzenia przygotowań ma to, czy para zamierza świętować sama czy zaprasza również rodzinę i przyjaciół. W pierwszym przypadku można postawić na skromniejsze porcje złożone z afrodyzjaków i ulubionych dań małżonków.

Menu na rocznicę ślubu

Przy romantycznej kolacji we dwoje postaw na wyjątkowe, preferowane przez obie osoby dania. Na czasie zawsze jest kuchnia włoska: zupa, makaron z lekkim sosem, deser w postaci tiramisu lub panna cotty. Modne jest także sushi oraz kuchnia francuska dająca szeroki potencjał do eksperymentów. Nie przesadź jednak z nowinkami. Wybierz to, co lubią obie strony.

Spotkanie w gronie rodzinnym wymaga już większego menu: pierwszego i drugiego dania oraz deseru. Warto poszerzyć ten zestaw o przekąski w postaci sałatek czy lekkich dań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *