Który dzień należy uznać za prawdziwą rocznicę ślubu?
Rocznica ślubu

Który dzień należy uznać za prawdziwą rocznicę ślubu?

Wymyślenie ciekawej atrakcji na rocznicę ślubu lub znalezienie odpowiedniego prezentu to nie jedyne dylematy, z jakimi muszą się zmierzyć nowożeńcy. Wiele par ma problem z wyborem daty, która będzie oficjalnie obchodzona jako rocznica ślubu.

Najczęściej ma to miejsce wtedy, gdy para zdecydowała się na ślub cywilny, a przyjęcie weselne odbyło się dopiero po kilku dniach lub nawet tygodniach. Kiedy w takim przypadku należy obchodzić rocznicę? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci określić idealny termin.

Pamiętaj jednak, że najważniejsze jest to, aby odpowiadał on nie tylko Tobie, ale również Twojej drugiej połówce.

Dzień ślubu cywilnego jako dzień rocznicy ślubu

Najprostszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest dzień, w którym doszło do ślubu cywilnego. Istotną zaletą jest w tym przypadku brak konieczności zapamiętywania dwóch dat, co ogranicza ryzyko, że któreś z małżonków zapomni o rocznicy.

Dzień, w którym odbyło się przyjęcie weselne

Alternatywą dla dnia ślubu cywilnego może być dzień przyjęcia weselnego, szczególnie że zazwyczaj towarzyszy mu wiele radosnych wspomnień.

Dla niektórych par dzień wesela ma duże znaczenie emocjonalne, ponieważ to właśnie wtedy można było świętować z bliskimi osobami podczas dużego przyjęcia.

Warto jednak przypomnieć, że nie ma tak naprawdę jedynej poprawnej odpowiedzi na pytanie o to, który dzień należy uznać za rocznicę ślubu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać jedną z dwóch wspomnianych dat lub nawet zdecydować się na obchodzenie rocznicy dwa razy w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *