Wyjątkowe miejsca na ślub: Tajlandia
Ślub

Wyjątkowe miejsca na ślub: Tajlandia

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów opisujących wyjątkowe miejsca, w których nie tylko można wziąć ślub, ale równie dobrze świętować jego rocznice. Na początek wybraliśmy Tajlandię, która zachwyca pięknymi widokami i… atrakcyjnymi cenami.

Tajlandia to również wspaniałe świątynie, smaczna kuchnia oraz możliwość odwiedzenia licznych wysp. Dodatkową zaletą jest to, że niezależnie od tego, czy para zdecyduje się na uroczystość na plaży, czy w dżungli, załatwienie wszystkich spraw organizacyjnych nie powinno stanowić większego problemu.

Wyspa Koh Samui

Nie bez powodu wyspa Koh Samu jest często wybierana jako miejsce zawarcia małżeństwa (szczególnie wiosną i latem), ponieważ jest to jedna z najpiękniejszych w całym kraju.

Co jest niezbędne do zawarcia ślubu w Tajlandii?

W celu zawarcia małżeństwa w Tajlandii należy przygotować niezbędne dokumenty. Wśród nich znajduje się świadectwo wolnego stanu, które można załatwić w ambasadzie swojego kraju po przyjeździe.

Następnie taki dokument należy przetłumaczyć na język angielski i dostarczyć do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu uwierzytelnienia.

Chociaż wydaje się to skomplikowane, urzędnicy nie robią żadnych problemów i zazwyczaj wszystko udaje się sprawnie załatwić. Pozostałe dokumenty, o których trzeba pamiętać:

  • paszport (termin ważności nie może być krótszy niż 6 miesięcy),
  • akty urodzenia.

W przypadku aktów konieczne będzie ich przetłumaczenie na język lokalny.

Co sądzisz o Tajlandii jako miejscu wymarzonego ślubu lub niezapomnianej rocznicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *