Nazwy rocznic

6 rocznica ślubu – rocznica cukrowa

Szósta rocznica ślubu może wydawać się tą najsłodszą. Dlaczego? Ze względu na swoją nazwę. Rocznica cukrowa, bo o niej właśnie mowa, symbolicznie rozpoczyna ten etap życia, gdy fundamenty na przyszłość są już dobrze wypracowane, a największym zagrożeniem staje się rutyna życia. Warto zatem już od samego początku, czyli od cukrowych godów, zadbać o urozmaicenie i radość w relacji między mężem oraz żoną.

  1. Szósty rok małżeństwa
  2. Symbolika cukrowej rocznicy
  3. Pomysły na świętowanie 6. rocznicy ślubu
  4. Jaki prezent kupić na 6. rocznicę ślubu?

Oczywiście, każdy z prezentów i sposobów świętowania powinien być dobrany indywidualnie do upodobań osoby obdarowywanej, bo nie ma dwóch takich samych związków. Poniżej znajduje się tylko kilka sugestii.

Szósty rok małżeństwa

Zdaniem wielu ekspertów, szczególnie zagrożony kryzysem jest siódmy rok małżeństwa. Oznacza to, że cukrowa rocznica ślubu może stać się albo negatywnym przełomem, albo szansą na wzmocnienie relacji w taki sposób, aby ewentualnych zagrożeń uniknąć. Niech zatem nazwa „cukrowa” nas nie zmyli.

Dlaczego moment tuż przed i tuż po szóstej rocznicy ślubu jest taki newralgiczny? Na tym etapie przybywa obowiązków. Małżonkowie często mają dzieci, zobowiązania finansowe, a rutyna daje o sobie znać w dużych dawkach. W wielu przypadkach dochodzi do tego problem z utrzymaniem wysokiej temperatury w sferze intymnej związku. Tym bardziej więc przy okazji rocznicy warto „dosypać sobie” cukru do relacji.

Symbolika cukrowej rocznicy

Z rocznicą cukrową wiążą się bardzo przyjemne implikacje. Cukier kojarzy się z przyjemnością, endorfinami, czerpaniem radości z życia. Jest to skojarzenie ponadkulturowe. Przykładowo: Marokańczycy uważają ten składnik za symbol szczęścia i dobrobytu, a w imię sympatii obdarowują gości oraz przyjaciół słodyczami, których odmowa traktowana jest jako nietakt.

W niektórych źródłach znaleźć można dodatkowe informacje na temat symboliki cukrowych godów. Kolory, które się z nimi wiążą to fiolet, biel i turkus, kamień zaś – ametyst. To wskazówka, dla tych, którzy chcieliby w ramach upominku ofiarować biżuterię lub element odzieży. Samych możliwości prezentowych oraz wspólnego spędzania czasu jest jednak znacznie więcej.

Pomysły na świętowanie 6. rocznicy ślubu

Jak świętować szósty rok razem? Czy cukier może stanowić punkt wyjścia do kreatywnego spędzania czasu razem? Oczywiście, że tak. Możliwości są w tym zakresie bardzo szerokie.

Zacznijmy od wariantów najprostszych! Zaproszenie do ulubionej cukierni, wspólny wyjazd do eleganckiego hotelu lub spa, a tam masaż czekoladowy, spróbowanie swoich sił w pieczeniu w parze – to najbardziej podstawowe pomysły. Można również pójść o krok dalej: skoro rocznica ewidentnie nawiązuje do spożywczego aspektu, dlaczego nie zapisać się na kurs pieczenia ciast lub gotowania. Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na kuchnię sensualną, pełną kremów i puszystych mas, francuskich lub włoskich akcentów. Zabawa mąką naprawdę potrafi dostarczyć sporych dawek przyjemności.

Pomysł na cukrowe gody to także domowe zacisze i kolacja we dwoje. Warto poszukać kreatywności, bo niekoniecznie musimy pozostać w podniosłym i romantycznym klimacie. Bita śmietana w roli niezbędnika do masażu? Wspólne jedzenie truskawek i picie szampana w wannie? Dlaczego nie! Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Z jedzeniem od zawsze wiązały się sensualne skojarzenia, co udowodnili chociażby Kim Basinger i Mickey Rourke w pamiętnym filmie „Dziewięć i pół tygodnia” z 1986 roku. Syrop na kaszel i ostre papryczki nigdy nie były tak podniecające.

Jaki prezent kupić na 6. rocznicę ślubu?

Prezenty rocznicowe to kategoria bardzo obszerna i tak naprawdę ostateczny wybór upominku zawsze powinien być podyktowany indywidualnymi względami. Mimo to istnieje kilka zawsze sprawdzających się pomysłów.

Mąż może ofiarować żonie biżuterię lub dodatki odzieżowe. Warto nawiązać do symboliki cukrowej rocznicy i sięgnąć po motywy białe, fioletowe czy turkusowe. Pierścionek z ametystowym lub turkusowym oczkiem albo odpowiedni łańcuszek na pewno ucieszą kobietę. Jeśli małżonka gustuje w szalach i chustach, również warto zainwestować w produkt wysokiej jakości. Z kolei żona swojemu ukochanemu wręczyć może spinki do mankietów, skórzaną kurtkę, o której dawno marzył, ale także upominek związany z hobby, którego sam sobie prawie na pewno nie kupi.

Jeśli wybieramy się jako goście do małżonków świętujących 6. rocznicę możemy kupić kwiaty, pudełko dobrych jakościowo czekoladek, kosmetyki o słodkim zapachu. W drogeriach nie brakuje obecnie wymyślnych kulek do kąpieli, musujących muffinek, zamieniających wodę w słodką kąpiel czy soli kąpielowych o rozmaitych zapachach. Z pewnością umilą one wspólną kąpiel niejednej parze. Zawsze dobrym upominkiem jest dobre wino. Chcąc podkreślić charakter cukrowej rocznicy, zainwestujmy raczej w słodkie i owocowe, chyba, że doskonale znamy gust gospodarzy i wiemy, że jest odmienny.

Warto przy wyborze prezentu kierować się charakterem obdarowywanych. Jeśli lubią gotować, nie ma niczego złego w sprezentowaniu im gadżetu do kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *