Jak zorganizować rocznicę ślubu dla znajomych?
Pomysły na świętowanie rocznicy

Jak zorganizować rocznicę ślubu dla znajomych?

Zorganizowanie rocznicy ślubu znajomych to doskonały sposób na to, aby pokazać im, że ich obecność jest dla nas ważna.

Przy okazji taka organizacja lub nawet pomoc w przygotowaniu wszystkiego na czas rozwiązuje problem ze znalezieniem odpowiedniego prezentu.

Zanim jednak podejmie się organizacji rocznicy, warto przygotować wstępny plan działania. Pozwoli to uniknąć ryzyka, że zapomni się o czymś ważnym. Najważniejsze jest przede wszystkim ustalenie budżetu i daty, a następnie zaproszenie gości.

Rocznica ślubu: romantycznie czy ze znajomymi?

Wspólnie z parą, którą będzie świętowała rocznicę, warto określić, czy ma ona być obchodzona w sposób romantyczny we dwoje, czy jednak wspólnie ze znajomymi. Od tego zależą między innymi budżet oraz atrakcje.

Następnie trzeba ustalić datę i miejsce świętowania. Warto od razu wszystko dopiąć na przysłowiowy ostatni guzik, szczególnie jeżeli na imprezie pojawią się również goście, ponieważ może to wymagać wybrania większego lokalu.

Kolejnym krokiem powinno być przygotowanie i wręczenie zaproszeń, co należy zrobić z wyprzedzeniem wystarczającym do załatwienia sobie wolnego w pracy lub przełożenia innych rzeczy zaplanowanych na ten dzień.

Catering i atrakcje na rocznicę ślubu

W celu sprawnej organizacji rocznicy ślubu wiele osób decyduje się na skorzystanie z cateringu, szczególnie że zazwyczaj nie ma problemu z dostosowaniem menu do oczekiwań pary. W przypadku imprezy otwartej na gości należy również uwzględnić ewentualne problemy związane z alergiami pokarmowymi.

Zatrudnienie fotografa lub kamerzysty jest opcjonalne, ponieważ para może preferować spędzenie tego wyjątkowego dnia w gronie najbliższych lub nawet tylko we dwoje.

W przypadku imprezy nastawionej na gości można natomiast pomyśleć o wspólnym prezencie, co pozwoli wręczyć parze coś naprawdę przydatnego i wartościowego zamiast kilku lub kilkunastu niepotrzebnych drobnych prezentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *